SZCZEGÓŁY PRODUKTU:
Producent: | Jordan Wines |
Kraj: | RPA (mapa) |
Region: | Stellenbosch |
Apelacja: | Stellenbosch |
Rocznik: | 2009 Po wyczerpaniu zapasu wysyłamy najstarszy możliwy rocznik. |
Kategoria: | Spokojne |
Barwa: | Białe |
Smak: | Wytrawne |
Klasa: | Jakościowe |
Zaw. alkoholu: | 13,50% |
Pojemność: | 0,75 L |
Szczepy: |
29% Chardonnay 71% Sauvignon Blanc |
Starzenie w dębie: | nie |
Potencjał starzenia: | do spożycia |
Intrygujący kupaż – trawiasta, zielona figa z odmiany Sauvignon Blanc i przyjemnie ostra, o cytrusowym aromacie melona odmiana Chardonnay, zrównoważony, długi, kremowy finisz.
Cudownie smakuje w temp 10-12 ̊ C spożywane osobno lub podawane z wędlinami, potrawami z kurczaka i wegetariańską lasagne.
INFORMACJE DODATKOWE
Proces produkcji: Szczep Sauvignon Blanc podlegał procesowi fermentacji w kadzi, aby zachować jego intensywny charakter i zmieszać z poddanym fermentacji w kadziach szczepem Chardonnay, który miał dłuższy kontakt z osadem z drożdży. W ten sposób powstało pełne wino o owocowym aromacie. Dodano również niewielką ilość Chenin Blanc, które było poddane fermentacji w kadzi, by zapewnić bogaty kupaż o cytrusowym aromacie.
aby skomentować ten produkt